2 - 3
Full Time

Recap

Radnički je krenuo pametno, taktički ispitivao opcije kako da postigne gol. Tako da je iz minuta u minut stvarao šanse. Domaćin iako favorizovan kao jedan od kandidata za osvajanje titule, krenuo bojažljivo i bez snage. Disciplinovanom igrom i možda najboljim poluvremom koje je odigrao, Radnički je krunisao golom  Nemanje Stojanovića u 38.minuti.

Pre početka 2.poluvremena jedan interesantan detalj bi smo izdvojili u ovom izveštaju. Domaćin, ekipa Car Konstantin, je aktivirala prskalice za zalivanje terena samo na delu terena gde će napadati na gol ekipe Radničkog kako bi ga napravila klizavim.

Domaćin je na samom početku drugog poluvremena krenuo silovito, kao da je druga ekipa izašla na teren. Na drugoj strani naša ekipa je počela da se panično brani. Da im je “akcija” uspela potvrdili su golom Milana Lazarevića u 50.minutu i izjednačili rezultat. Nakon toga terenska inicijativa vratila se na strani gostujuće ekipe.

Nekoliko minuta nakon izmene Marko Rajković postiže gol i povećava vođstvo na 1:2 u 77.min. Utakmica je potom dobila miran karakter i nisu zabeležene još veće šanse na obe strane.

Izjednačenje je došlo odličnom akcijom koju je realizovao do tada najbolji igrač domaćina i bivši superligaš Miodrag Todorović pred sam kraj utakmice u 88.minutu.

Svi su mislili da je utakmica na ovaj način rešena, ali odmah nakon izvođenja sa centra u prvoj akciji nakon primljenog gola u 89.min Velimir Popović postiže pobedonosni gol za FK Radnički. Ako je do pravde, Radnički je u ovom meču pokazao više, jer je bio rešen da pobedi dok domaća ekipa nije pokazala da je kandidat za viši rang takmičenja.